Je to směs vědecký výzkum, dovednosti a nápady

0
22

Last’s Epidemiology Dictionary, as example, nezahrnuje výraz mezi svými nespočetnými termíny, ale definuje veřejné zdraví a wellness jako „mezi snahami organizovanými kulturou chránit, propagovat a zotavovat zdraví a wellness populací.

které jsou zaměřeny na udržení a také zlepšení úrovně zdraví všech lidí prostřednictvím společenských nebo kolektivních akcí.

Instituce, programy a řešení, která s sebou nesou, zdůrazňují prevenci nemocí a také zdravotní potřeby celé populace. podle technického vývoje a také sociálních hodnot, ale cíle zůstávají stejné: minimalizovat množství nemocí, náhlých úmrtí, nepohodlí a zvláštních potřeb způsobených chorobami v populaci “

4. Takový význam může pomoci při pojímání vášně, když vezme v úvahu, že zdůrazňuje preventivní aspekty, které jsou vlastní veřejné pohodě, a že si cení aktivit vedených ke kontrole náhlých úmrtí a preventivních následků.

Je třeba poznamenatže v textu zdraví Leavella a

Clarka je definice zdravotního problému vyjádřena na základě jeho povahy, hodnoty, úrovně a také rozsahu 5.

V Morleyově knize bylo zjištěno, že kritérii, která by definovala problémy s nejvyšší prioritou, by byly:

  • vášeň pro komunita, prevalence, intenzita a možnosti kontroly6.Při hledání rady z Oxfordské učebnice veřejného zdraví7 nebyl konkrétní význam pojmem „potíže s veřejným zdravím“,
  • přesto upozorňuje, že prvním konceptem, který je třeba splnit pro použití jakéhokoli typu screeningového kroku, je vyšetřovaný stav „zásadní problém veřejného zdraví a wellness“.
  • Zpráva zdůrazňuje, že při hodnocení doporučení při screeningu je třeba brát v úvahu „problém utrpení, úmrtnosti i morbidity vyvolaný daným stavem“.

Je třeba poznamenatže v textu zdraví Leavella a

Podle autorů je tato zátěž identifikována na dvou širokých místech:

1. Vliv na jednotlivce, pokud jde o potenciální roky ztracených životů, úroveň handicapu, bolest a také bolest, cena léčby a také účinek na rodina toho člověka.

2. Vliv na společnost – smrt, nemocnost a také náklady na terapii pro společnost.Podobně Daly a kol.

8 vysvětlují, že výskyt stavu, účinek stavu na konkrétní úrovni, jeho dopad na společnost (z ekonomického hlediska) a také to, zda je podmínkou specifikačním kritériem pro problém veřejného zdraví v oblasti orálního wellness.

stav lze zastavit nebo je-li nabídnuta účinná léčba.Dále je třeba poukázat na proveditelné kritérium pro určení problému veřejného zdraví s jeho epidemickou možností.

Například ptačí chřipka, i když se v době, kdy se tento text skládá, dosáhla jen hrstky jednotlivců, je třeba s ní zacházet jako s problémem veřejného zdraví a wellness kvůli její obrovské možnosti rozvoje.

Mimořádně pozdě nadměrné zvýšení cen zdravotní péče skutečně inzerovalo studie ekonomie zdravotnictví s cílem pomoci definovat investice a racionalizovat omezené výdaje navzdory neomezeným požadavkům.

Na základě metodických požadavků na studie nákladové efektivnosti a také nákladové užitečnosti byl navržen indikátor QALY (roky života upravené podle kvality), který uvažuje o dopadu nemocnosti na bezplatnou délku života nemoci

9.Další podobnou indikací, která stále souvisí s návrhem Světové banky na logickou finanční investici z omezených zdrojů, je DALY (roky života upravené podle zdravotního postižení), které integrovaly přímo do budoucích let do života (YPLL) měřítko doby znehodnocení.

Modifikované roky života handicapu proto agregují ty, které ztratily kvůli velmi brzké smrti spolu s morbiditou nebo handicapem, což umožnilo odhad mezinárodní zátěže chorobami (GBD – The Worldwide Worry of Condition)

10.Aniž bychom šli do hodnoty přístupu Využili pro takové výpočty – několik autorů kritizuje použití přibližných změn a subjektivních úsudků o hodnotách11,12 – metoda tohoto typu, je-li řádně ověřena, může přispět ke smyslu toho, co by ve skutečnosti představovalo problém veřejného zdraví a wellness.

Vrátíme-li se k našemu počátečnímu hledání, stojí za to se ptát, zda lze problémy se spánkem, schizofrenii nebo lymfatickou filariózu úspěšně identifikovat jako „problémy veřejného zdraví“.

Nepochybně se jedná o důležité problémy, které je třeba náležitě řešit na konkrétním stupni, ale jejich uvedení na stejnou úroveň znepokojení, jako jsou mimo jiné buňky rakoviny prsu nebo kouření cigaret, nepřispívá k účinnému stanovení priority zdraví a wellness akce.

I když je kontext problému zdraví veřejného wellness široký

a také daný problém rozhodně nemusí splňovat nebo splňovat všechny standardy současně, doporučuje se, aby používání těchto termínů bylo chráněno zkoumáním standardních konceptů vysvětlených výše.

Zdravotní problém, jak již název napovídá, že mohou účinně ovlivňovat naši fyzickou nebo duševní integritu, ať už kvůli tomu, zda mohou nebo mohou způsobit, že uskutečnit, pokud s nimi není řádně zacházeno.

I když je kontext problému zdraví veřejného wellness široký

Některé mohou i nadále být a také se na krátkou dobu objevit; a další po celý náš život. Navíc ne všechny jsou léčitelné, ale všechny, nebo přinejmenším velké množství, jsou kontrolované a léčitelné.

Tato část byla vytvořena proto, aby poskytla dobrý studijní materiál o některých z těchto problémů a mohla také dodatečně vést lidi, kterých se tyto problémy týkají.

Vždy však stojí za to pamatovat, že žádná z našich produkcí – ani biolog odpovědný za tuto oblast – nenahrazuje vynikající klinickou schůzku: jedinou vhodnou volbou k získání správné diagnózy a také specifické léčby pro každý jednotlivý případ.Aktuálně neopouštějte … Po pozornosti je toho víc; -RRB-.

Didakticky jde o nemoci, které nejsou vyvolávány pijavicemi krve (priony, viry, mikroorganismy, prvoky, plísněmi a také červy), ani nejsou psychologického / dědičného či psychologického původu, vzhledem k tomu, že jsou již seskupeny přímo do určitých sekcí .Seznamte se s našimi texty!Diabetes mellitus: nemoc, která se šíří mezi populacemi po celém světě.Autor: Mariana Araguaia.

  • Články o otázkách zdraví a wellness.Mrtvice.Navštivte tento web a pochopte ještě více informací o mrtvici.Akné.
  • Zjistěte více informací o akné, typickém problému mezi mladými dospělými a obvykle s postupujícím věkem mizí.

Alergická reakce.Alergie, co je to alergie, jak k ní dochází, příznaky, které alergická reakce odhaluje, látky způsobující alergii, léčba alergické reakce.Alergie na zdravé bílkoviny kravského mléka (APLV).

Zeptejte se na nenávist bílkoviny kravského mléka (CMPA), což je typ potravinové alergické reakce, která je u dětí extrémně obvyklá, a je třeba věnovat velkou pozornost jídlu.Zánět mandlí.

Zjistěte více o příčinách, příznacích a terapii angíny, infekce, která se vyskytuje v mandlích.

Srpkovitá anémie.Znát prostředky, vlastnosti i příznaky ke zmírnění srpkovité anémie.Anémie z nedostatku železa (v důsledku nedostatku železa).

90% anemických situací souvisí s nedostatkem železa.Aneuryzma.Už jste někdy narazili na aneuryzma? Klikněte sem a pochopte více o tom!Apendicitida.Zjistěte více o apendicitidě, otoku slepého střeva, který lze rychle vyřešit chirurgickým zákrokem.Bronchiální astma.

  • Pochopit, co je astma, a také vědět, jak určit jejich hlavní příznaky a příznaky a také způsobující zástupce.Ateroskleróza.
  • Zjistěte více o ateroskleróze, vážném onemocnění týkajícím se nežádoucích životních návyků.

Noha hmyzu.Objevte více o tungiáze, nemoci široce nazývané škůdce.Jsou červi a červi stejní nemoc?Pochopte rozdíl mezi škůdci a škůdci nohou, 2 stavy, které mohou způsobit svědění a vředy na pokožce.Bruxismus.

Pochopte více o bruxismu, poruše, která může způsobit značné orální potíže.Ledvinový kalkul.Tento problém může způsobit velmi intenzivní, prakticky nesnesitelné nepohodlí.Rakovinové buňky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno